Život je pohyb

Zrozeni k pohybu

 aneb To nevygooglíš!

Bůh je podle mě sportovec, protože miluje pohyb, změnu. Vždyť koneckonců všechno, co stvořil, je v neustálém pohybu, přeměně. Podívejte se na ty nekonečné ultramaratony planet kolem Slunce, na letní vesmírné závody asteroidů, nekonečné tréninky větru či vody. A všechno, co se narodí na Zemi, se chce taky hýbat, protože ustrnutí znamená konec, smrt. Změna, pohyb je život.

Svojí první knihu jsem věnoval „všem, kteří nesedí doma na zadku.“ Tu druhou, kterou právě píši, chci naopak věnovat všem, kteří na něm sedí. Ať už u televizních seriálů a zpráv, při paření her na tabletu, surfování na internetu… Radši se zvednout a běžet lesy či si zasurfovat na vlnách oceánu, sednout na kolo a objet svět, dokud to ještě jde.

A taky chci tu knížku věnovat všem těm, kteří neměli to štěstí a z nějakého zdravotního důvodu sportovat nemohou. Anebo třeba neměli štěstí na rodiče a okolnosti. 

Zatím si něco z toho budu psát i sem, na svůj nový blog, než to dám dohromady. Ale nebude to jenom o sportu, nebojte, tak veliký sportovec zase nejsem 🙂

Život je  pohyb, život je změna, protože i Bůh miluje změny, jinak bychom tu dneska nebyli ani my. Ale díky určité shodě okolností a určitému pohybu tady jsme a díky svobodné vůli a božské podstatě v nás máme možnost změnit celý svět. Minimálně ten v sobě…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *